Click aici »

Agent turism

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
06-02-2014
Data actualizare
06-02-2014

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba experienta in domeniul Turism/Hoteluri

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Clientul nostru, agentie de turism din Bucuresti, angajeaza Agent turism;

Cerinte

Experienta pe o pozitie similara 1 ? 2 ani;
Limba engleza avansat;
Cunoasterea destinatiilor uzuale: Grecia, Turcia, Bulgaria;
Cunoasterea sistemelor de rezervari ale tur operatorilor romani;
Va rezerva, pachete turistice, cazari, asigurari medicale, servicii de rent a car etc;
Va prelua cererile primite si va mentine legatura cu potentialii clienti pe intreaga derulare a procesului de vanzare ? prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie;
Cunostinte ticketing reprezinta avantaj;
Va urma intocmai procedurile de lucru specifice activitatii desfasurate ? semnarea de contracte cu turistii persoane fizice, respectarea prevederilor legale, precum si interne vis-a-vis de normele contabile si alte proceduri agreate si implementate in companie.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oportunitatea de a lucra cu un colectiv tanar si dinamic, posibilitatea de a-si expune ideile si de a le pune in practica;
Oportunitatea de a participa la cursuri de formare profesionala;
Teambuilding-uri sau workshop-uri.