Click aici »

Agent turism

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Braila, Constanta, Tulcea Braila Constanta Tulcea
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
31-12-2007
Data actualizare
31-12-2007

Descrierea postului

- agentul de turism extern se va ocupa de relatia cu clientii
- va intocmi ofertele de produse si servicii, le va promova si le va vinde clientilor
- va urmari rezervarile facute
-facturare si incasari plati
-tinere evidenta baze de date
-identifica nevoile clientilor
- creeaza oferte personalizate
- se ocupa de realizarea pachetelor turistice
- negociaza cu furmizorii
- isi insuseste in detaliu programele turistice, serviciile de cazare si de transport incluse in oferta agentiei
- face rezervari hoteliere si de transport, gestionand locurile pe care agentia le are disponibile.
- participa, ocazional, la targuri si expozitii

Cerinte

- studii medii
- abilitati la vanzare
- cunostinte foarte bune de limba engleza
- experienta de minimum 3 luni pe acelasi post in cadrul unei agentii de turism
- bun cunoscator al pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Power Point, navigare Internet)
-atestat agent de turism
-certificat IATA

Oferta (bonusuri, beneficii)

telefon , autoturism