Click aici »

Agent transporturi

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Sibiu Sibiu
Domeniile ofertei
Transport/Distributie, Achizitii/Logistica
Data introducerii
30-05-2012
Data actualizare
16-10-2019

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba experienta in unul din domeniile: Achizitii/Logistica, Transport/Distributie
Nivel minim de studii: Liceu

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Planificarea si organizarea activitatii zilnice de transport;
Monitorizarea activitatii soferilor si a pozitionarii camioanelor;
Preluarea comenzilor de transport extern;
Programarea camioanelor la incarcare pe baza cererilor clientilor;
Emiterea comenzilor de transport;
Efectueaza calculatiile tarifare referitoare la transport;
Formarea unei baze de clienti si transportatori;

Cerinte

Experienta in expeditii si transport (constituie avantaj);
Bune abilitati de organizare, capacitate de a lua decizii rapid orientare spre rezultat;
Capacitatea de adaptare si rezistenta la stres;
Personalitate dinamica, cu bune abilitati de relationare;
Atentie distributiva, spirit de echipa;
Cunostinte de limba engleza(nivel avansat) sau germana;
Cunostinte de operare PC - Word, Excel;
Flexibilitate, rabdare, atentie la detalii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- bonuri de masa