Click aici »

Agent Ticketing in limba italiana

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri, Serviciu clienti
Data introducerii
01-10-2013
Data actualizare
02-05-2019

Descrierea postului

Asigura relatia cu clientii care contacteaza agentia direct, prin telefon sau e-mail;
Prezinta oferta si realizeaza vanzarea produselor/serviciilor oferite de agentie;
Efectueaza rezervari, emite bilete de avion precum si documente fiscale;
Creeaza produse personalizate in functie de solicitarile clientilor;
Propune clientilor variante posibile ale produselor turistice speciale;
Stabileste pretul final al pachetului de servicii turistice in conformitate cu oferta agentiei;
Intocmeste si verifica decontarile;
Contacteaza clientii pentru comunicarea termenelor limita pentru ticketare;
Se informeaza permanent legat de notele tarifare si regulile generale de emitere ale biletelor;
Se informeaza referitor la reglementarile internationale si speciale ale IATA si ale companiilor aeriene referitoare la regimul bagajelor, card-urilor de fidelitate, etc;
Intocmeste fisiere si rapoarte specifice;
Furnizeaza informatiile referitoare la regimul vizelor;
Indeplineste sarcinile trasate de superiorul direct.

Cerinte

Cunostinte excelente de limba italiana;
Limba spaniola/engleza reprezinta un avantaj;
Cunostinte avansate de utilizare a computerului pachetul MS Office, Internet;
Seriozitate, sociabilitate, atentie distributiva, amabilitate, memorie vizuala;
Capacitate de comunicare, persoana dinamica, pro-activa, foarte bun comunicator;
Capacitate de auto-organizare si stabilire a prioritatilor;
Rezistenta la stres;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Atitudine pozitiva si orientata catre client.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficiile se vor discuta in cadrul interviului