Click aici »

Agent Imobiliar

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare, Vanzari
Data introducerii
29-08-2008
Data actualizare
29-08-2008

Descrierea postului

- Preia spre vanzare imobile contactand proprietari din anunturile publicitare (telefonic), din relatii, recomandari, sau din e-mailurile primite.
- Face vizite la domiciliul clientilor, sau la adresele imobilelor pentru preluarea, contractarea, evaluarea si fotografierea ofertei spre vanzare/inchiriere, prezentand conditiile firmei
- Evalueaza proprietatile, intocmeste studii si analiza ofertelor de pe piata imobiliara
- Raspunde de publicitatea pe care o face imobilelor preluate spre vanzare, respectand datele limita de predare a publicitatii
- Sa informeze corect clientii cu privire la legislatia in vigoare
- Intocmeste fisa imobilului si o prezinta clientilor interesati de oferta
- Planifica si organizeaza vizionari de imobile, intalniri ale clientilor, intreaga activitate pana la finalizarea tranzactiei
- Tine legatura in permanenta cu dispecerul, pentru obtinerea informatiilor legate de baza de date, de noi clienti, inregistrarea contractelor si a fiselor de proprietati sau pentru anularea acestora.
- Raspunde de supravegherea negocierii pretului, a efectuarii platilor si a incheierii actelor juridice de catre personal specializat
- Sa informeze sistematic directorul de vinzari de fazele derularii contractelor
- Raspunde de incheierea unui numar de contracte si vizionari, conform taget-ului
- Saptamanal contacteaza clientii din lista de asteptare si rediscuta conditiile de cumparare sau inchiriere si informeaza atat directorul de vanzari cat si proprietarul imobilului.
- Asigura service post vanzare.
- Asigura incadrarea in bugetele prevazute.
- Intocmeste rapoarte lunare cu privire la activitatea sa: fisa clientului, clienti amanati sau anulati, deplasari, contracte.
- Sa pastreze confidentialitatea. Informatii confidentiale sunt considerate urmatoarele: baza de date a ofertelor, a clientilor (numele, adresa, telefonul si datele personale), a pretului imobilelor vandute, a tranzactiilor, marjele de profit, precum si alte informatii comerciale si economice

Cerinte

- Experienta in vanzari si imobiliare 2-3 ani
- Capacitate de sinteza si analiza
- Persoana dinamica, cu initiativa, implicata, serioasa si perseverenta
- Persoana cu abilitati de comunicare si negociere
- Limbaj adecvat, inteligenta
- Rezistenta la stres, perseverenta
- Aspect fizic placut si ingrijit
- Dinamism si seriozitate, ambitie
- Motivatie pentru o cariera in domeniu
- Deschidere pentru nou si acumulare de cunostinte
- Cunostinte de limba engleza

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Posibilitatea de lucru intr-un mediu dinamic
- Comision in functie de volumul de vanzari