Click aici »

Agent Imobiliar

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
17-06-2017
Data actualizare
06-05-2019

Descrierea postului

Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
Evaluarea corecta a cererilor clientilor si intocmirea de oferte;
Vizionarea proprietatilor in vederea obtinerii informatiilor complete si promovarea imobilelor;
Prospectarea pietei imobiliare si identificarea de proprietati;
Vanzarea/ inchirierea de imobile
Negocierea Contractelor de Prestari Servicii;
Discuta cu proprietarii pentru a identifica caracteristicile proprietatii si conditiile de vanzare/inchiriere;
Follow-up in permanenta cu privire la clientii companiei;
Pregateste documentele necesare tranzactiei, se implica activ si urmareste finalizarea acesteia;
Participarea la intalniri, evenimente de profil, etc.;
Pregatirea si prezentarea de oferte, analize de piata, contracte etc.;
Informarea constanta a clientilor si identificarea necesitatilor acestora;
Acorda consultanta clientilor privind conditiile pietei, preturi, aspecte legate de actul de vanzare-cumparare;

Cerinte

Spirit intreprinzator;
Abilitati de comunicare;
Persoana dinamica, sociabila, adaptabila, cu initiativa
Persoana implicata, hotarata
Spirit de observatie, capacitate de intelegere, rabdare, vine cu propuneri si solutii punctuale;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
Comisioane din vanzari