Click aici »

Agent distribuitor

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov, Covasna Brasov Covasna
Domeniile ofertei
Vanzari, Transport/Distributie
Data introducerii
15-07-2013
Data actualizare
15-07-2013

Descrierea postului

- Colaboreaza cu toti clientii din zona sa de activitate si, in principal, cu unitatile de vanzare cu amanuntul;
- Evalueaza preferintele clientilor privind modul de distribuire a produselor, reactiile cumparatorilor;
- Cunoaste produsele oferite spre comercializare in ceea ce priveste compozitia, calitatea, modul de prezentare, preturi;
- Raporteaza periodic, la termenele stabilite, datele solicitate de seful punctului de lucru;
- Urmareste ca starea tehnica a autovehiculelor cu care va transporta marfa sa fie corespunzatoare, semnaleaza eventualele defectiuni sefului punctului de lucru si se asigura ca autovehiculul folosit ii permite transportul in siguranta a marfurilor;
- Colaboreaza cu AGENTUL COMERCIAL si clientii din zona sa de activitate in ceea ce priveste livrarea produselor, conform comenzilor primite;
- incaseaza contravaloarea facturilor (cu plata la livrare sau la termen);
- incaseaza facturile restante conform dispozitilor primite;
- Preda marfa numai dupa confirmarea prin ?tampila si semnatura de catre client a documentului de livrare;
- Elibereaza chitante pentru sumele Óncasate;
- Din momentul incarcarii marfii in mijlocul de transport si pana la livrare are calitatea de gestionar si raspunde de integritatea marfii.

Cerinte

- Studii medii;
- Experienta - minim 1 an.
- Permis de conducere minim categoria B.
- Fara cazier judiciar;
- Capacitate de organizare;
- Capacitate de comunicare scrisa si orala;
- Confidentialitate.
- Disponibilitate la program prelungit;