Click aici »

Agent de vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Pitesti Pitesti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
23-09-2011
Data actualizare
08-05-2019

Descrierea postului

Contactarea potentialilor clienti, deplasare pe teren pentru a studia locatia clientului, intocmirea unei oferte personalizate conforma cu cerintele acestuia, consilierea clientului pe toata perioada negocierii, semnare contracte de executie, urmarirea sumelor datorate de catre client pana la stingerea creantelor.

Cerinte

Abilitati de vanzare experienta de minim 2 ani, studii medii (studiile superioare in domeniul marketingului constituie avantaj).

Realizarea targetului lunar stabilit.
Monitorizare/ urmarire scadente/ plati.

Gestionarea si rezolvarea situatiilor delicate in relatiile cu clientii.
Capacitate de organizare, analiza si decizie, initiativa si simt practic, buna exprimare in limba romana, bune abilitati de comunicare.
Prezenta agreabila, tinuta business.
Capacitatea de a respecta termene si prioritizare sarcini.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu + bonusuri din vanzari
- telefon de serviciu
- autoturism de serviciu