Click aici »

Agent de vanzari

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Iasi Iasi
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
26-08-2015
Data actualizare
22-09-2016

Descrierea postului

1- Prospectarea pietei de profil, analiza concurentei si abordarea de clienti noi,
2- Vanzari directe de produse, contractare si negociere cu clientii noi
3- Service si punere in functiune utilaje la locatia clientului. Transport marfa.
4- Mentinerea relatiei cu clientii (vizite personale, participare la targuri expozitii)
5- Promovare pe site-urile de pe internet
6- Colectare de informatii legate de piata si concurenta de pe internet, baza de date cu clientii
7- Promovarea produselor noi ale companiei, ofertelor speciale etc.
8- Intocmirea de rapoarte specifice activitatii

Cerinte

Studii superioare tehnice sau studenti in ani terminali
Cunostinte bune de operare in MS Office (Word, Power point si Excel)
Bune abilitati de comunicare si inter relationare
Persoana dinamica si motivata pentru o cariera in vanzari si service masini unelte
Capacitate de organizare si planificare
Disponibilitate pentru deplasari in tara
Pregatit pentru lucrul sub presiune si rezistenta la stres
Aptitudini de comunicare verbala si scrisa intr-una din limbile germana sau engleza

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se asigura locuinta de serviciu temporara, masina de serviciu, telefon de serviciu, salariu cu bonusuri motivante functie de realizari.