Click aici »

Agent de vanzari

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov Brasov
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
27-07-2015
Data actualizare
27-07-2015

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 1 an experienta in domeniul Vanzari
Nivel minim de studii: Liceu
Acest anunt este adresat barbatilor
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

- Postul tinde sa fie mai mult o munca bazata pe provocare, pe aparitia in permanenta a unor noi incercari.
- Ritmul muncii este unul antrenant, iar activitatea poate fi planificata in general zilnic sau saptamanal, planificarea modificandu-se in functie de prioritatile aparute.
- Agentul de vanzari negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu
- Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
- Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;
- Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei
- Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative)
- Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;

Cerinte

- Experienta minima necesara: minim 1 an de experienta in munca pe o pozitie similara;
- Posesor permis de conducere categoria B.
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet)
- Relatiile de cooperare cu colegii in cadrul societatii si mentinerea legaturii cu clientii si partenerii.
- Cunoasterea unei limbi straine de circulatie, preferabil limba engleza
- Usurinta de exprimare orala si verbala.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariul lunar la care se adauga un procent din vanzari, negociat la incadrare si dupa evaluarile anuale
Telefon mobil, masina de serviciu, computer personal.