Click aici »

Agent de vanzari si distributie

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, Vanzari
Data introducerii
01-06-2009
Data actualizare
01-06-2009

Descrierea postului

- vanzarea produselor din portofoliu catre clientii de pe ruta alocata
- intocmirea corecta a documentelor necesare vanzarii
- prospecteaza si identifica clienti noi pe zona alocata.
- intocmire rapoarte (activitate zilnica si saptamanala)
- gestionarea corecta a stocului din masina
- urmarirea si gestionarea soldurilor din piata
- salariu fix + comision din vanzari corelat cu realizarile.
- masina si telefon de seriviciu.
- mediul de munca la standarde ridicate, axat pe performanta.

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL:
- experienta in vanzari directe min 1 an
- notiuni elementare de operare PC
- bune abilitati de comunicare
- notiuni teoretice de vanzare
- implicare puternica in activitate
- responsabilitate maxima si atentie sporita
- capacitate puternica de auto-organizare
- capacitate de a lucra in echipa
- permis de conducere categoria B (minim 1 an)

Oferta (bonusuri, beneficii)

- folosirea automobilului aflat in proprietatea personala a candidatului, conta cost, reprezinta un avantaj.
- experianta in domeniu distributiei si vanzarilor directe si existenta unui portofoloi de clienti reprezinta de asemenea un avantaj al candiudatului.