Click aici »

Agent de Vanzari echipament sportiv

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
24-02-2013
Data actualizare
24-02-2013

Descrierea postului

- Vinde catre clientii din portofoliu, produsele aflate in oferta curenta;
- Se ocupa constant de cresterea vanzarilor prin gasirea de noi clienti in cadrul zonei geografice alocate;
- Incaseaza de la clientii din portofoliu facturile scadente;
- Intretine o buna relatie cu fiecare client din portofoliu;
- Comunica si colaboreaza cu colegii in vederea atingerii obiectivelor postului;
- Informeaza prompt superiorul direct asupra problemelor aparute in realizarea obiectivelor postului;
- Negociaza cu clientii conditii speciale de colaborare conform grilei de discount-uri si termene de plata acceptate, sau conform instructiunilor superiorului direct, in vederea imbunatatirii performantelor la clientii respectivi.

Cerinte

- absolvent studii superioare sau medii;
- experienta minim 1 an ca reprezentant vanzari;
- permis de conducere categoria B;
- sa fie o persoana serioasa, responsabila, ambitiosa;
- putere de convingere si o buna capacitate de negociere;
- spirit de initiativa, orientat spre rezultate si atingerea obiectivelor propuse;
- gandire pozitiva;
- capacitate de planificare si organizare;
- dinamic si entuziast;
- fluenta in vorbire si tinuta ingrijita.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial atractiv format din parte fixa si comision
- Bonusuri in functie de realizari
-oportunitati de training si dezvoltare a cunostintelor profesionale;