Click aici »

Agent de vanzari cu experienta in vanzarea B2B

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Buzau Buzau
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
11-02-2013
Data actualizare
11-02-2013

Descrierea postului

- identificarea de noi clienti si consolidarea relatiei cu clientii existenti
- promovarea produselor si a imaginii companiei
- preluarea comenzilor, gestionarea acestora de la lansarea in fabricatie si pina la incasarea facturilor emise catre clienti
- realizarea rapoartelor de vanzari si analizarea acestora in vederea imbunatatirii activitatii
- urmarirea si contabilizarea atenta a nivelului de satisfactie al clientilor si propunerea de actiuni menite sa creasca nivelul calitativ al relatiilor cu acestia
- indeplinirea tintelor de vanzari alocate

Cerinte

- experienta anterioara in vanzari
- capacitatea de a crea un portofoliu de clienti si de a-l dezvolta in permanenta
- capacitatea de valorificare a oportunitatilor de vanzare
- abilitatea de a intocmi analize si capacitatea de a actiona in consecinta pe baza lor
- persoana adaptabila, rezistenta la stres, cu atitudine proactiva si constructiva in vederea solutionarii provocarilor zilnice cu care se confrunta
- abilitati de comunicare, capacitate de exprimare coerenta in limba romana si engleza (nivel avansat);
- abilitati in exprimarea ideilor in scris si oral, printr-o buna utilizare a limbii romane, precum si de intocmire/redactare documente cu caracter comercial
- capacitate de relationare cu clientii, perseverenta si persuasiune
- abilitate de negociere si capacitate rapida de decizie
- abilitatea de a asimila rapid informatii noi
- gandire logica si anticipativa, atentie la detaliu si o foarte buna capacitate organizatorica si de planificare a activitatii
- personalitate puternica, ambitioasa, cu accent pe rezultate si performante
- capacitate de a lucra in echipa
- cunostinte temeinice de operare PC, pachetul MS Office, in special Excel si Word (eliminatoriu)
- cunostinte de utilizare software ERP constituie un avantaj

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se acorda salariu fix + bonus + tichete de masa.
Remuneratie va fi corespunzatoare modului de indeplinire a atributiilor de serviciu

Posibilitatea dezvoltarii personale si a promovarii intr-o firma cu o dinamica rapida de crestere

Vor fi contactati pentru interviu numai candidatii care corespund cerintelor enuntate.