Click aici »

Agent comercial

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
18-09-2018
Data actualizare
18-09-2018

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Studii postliceale

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Ce responsabilitati are?
- generarea de lead-uri;
- gasirea de noi furnizori;
- atingerea pragurilor si target-urilor de vanzari;
- negocierea contractelor cu potentialii clienti;
- pregatirea rapoartelor saptamanale si lunare;
- pregatirea si sustinerea de prezentari la o diversa gama de clienti;
- cunoasterea, intelegerea si promovarea programelor, produselor si serviciilor companiei;
- obtinerea de asigurarea efectuarii de plati din partea clientilor;
- vizitarea clientilor si a potentialilor clienti cu scopul de a le evalua nevoile si de a promova programele, produsele si serviciile companiei;
- mentinerea contactului cu clientii incheiati cu scopul de a le satisface nevoile si a mentine colaborarea pe termen lung.

Cerinte

Pe cine cautam?
- absolvent al unei facultati;
- experienta in vanzari;
- intelegerea procesului de vanzare si a dinamicii acestuia;
- abilitati de comunicare scrisa si verbala excelente;
- abilitati de negociere foarte bune;
- abilitati interpersonale excelente (capabilitatea de a construi relatii rapide cu furnizorii si clientii);
- competente de computer (MS Office, etc.);
- carnet de conducere categoria B;
- abilitatea de a lucra intr-un mediu flexibil si dinamic.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Ce oferim?
- salariu dinamic atractiv;
- beneficii bazate pe performanta;
- posibilitatea de self-management;
- un mediu de lucru antrenant;
- training-uri si programe de teambuilding.