Click aici »

Agent comercial / Reprezentant vanzari

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti, Ploiesti Bucuresti Ploiesti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
06-08-2014
Data actualizare
06-08-2014

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.

Descrierea postului

Responsabilitati:
- Prospecteaza piata si identifica potentiali clienti;
- Reprezinta firma si are sarcina explicita de a vinde produsele firmei prin contactul direct cu clientii;
- Negociaza in numele companiei pretul si conditiile de vanzare ale serviciilor oferite de firma;
- Se deplaseaza in teritoriu la potentialii clienti, carora trebuie sa le prezinte produsele firmei si eventual sa incheie contracte cu acestia.

Cerinte

Candidatul ideal:
- Studii economice/Marketing/Relatii Publice/Psihologie
- Experienta relevanta in vanzari si portofoliul de clienti constituie un avantaj;
- Demonstreaza pasiune pentru vanzari, negocieri si comunicare;
- Abilitati verbale si functionaresti, claritate in vorbire, usurinta in comunicare;
- Sociabilitate, creativitate, flexibilitate si spirit de echipa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial atractiv (comisioane din vanzari);
- Oportunitate de dezvoltare profesionala si posibilitati de promovare;
- Traininguri specializate si team-buildinguri;
- Program de munca flexibil.