Click aici »

Agent comercial haine de lux

Tipul ofertei
Project Based
Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
07-03-2017
Data actualizare
28-03-2018

Descrierea postului

Agent Comercial haine de lux:
- Este responsabil de realizarea obiectivelor individuale stabilite in acordanta cu viziunea companiei;
- Gestiune campanii promovare in social media: monitorizare zilnica pe social media;
- Contactarea clientilor existenti;
Prospectare clienti noi;
- Follow up;
- Verifica si analizeaza permanent stocul produselor in vederea optimizarii nivelului acestuia si a raportarii corecte catre companie;
- Se preocupa permanent de deservirea clientilor existenti si cresterea portofoliului;
- Raportare asupra stadiului de indeplinire al obiectivelor saptamanale/bilunare/lunare;
- Acorda suport pentru operatiunile solicitate de clientii;
- Integrare in echipa cu experienta interna si internationala.

Cerinte

Experienta in domeniu Fashion - in special Haine de lux constituie un avantaj;
Educatia informala constituie un avantaj - interes activ in a investi in  dezvoltarea proprie;

Competente personale:
- Carnet de conducere - disponibilitate de deplasare si in alte orase;
- Abiliati foarte bune de comunicare scrisa si verbal;
- Capacitatea de a se adapta la nevoile si cerintele clientilor / organizatiei;
- Spirit de echipa;
- Responsabilitate crescuta;
- Meticulous, organizat;
- Eficient, orientat spre rezultate;
- Initiativa si autonomie;
- Fluenta in cel putin o limba straina (Engleza).
- Cunostinte bune de operare PC, Microsoft Office (Excel, Word, Power Point etc).

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu fix + comision;
Experienta in cadrul unei companii cu background national si international.