Click aici »

Accounts Payable - Franceza si Engleza

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, Finante/Contabilitate
Data introducerii
16-01-2018
Data actualizare
16-01-2018

Descrierea postului

La All EU Recruitment cautam Accounts Payable - cunostinte de limba Franceza si Engleza, pentru partenerul nostru din Galati, companie care ofera o gama mare de servicii back-office F&A.
Responsabilitati:

Persoana angajata va actiona ca suport pentru procesul AP privind procesul de aprobare a facturilor.
Scopul general este de a rationaliza procesul prin educarea utilizatorilor finali pentru a elimina eventualele escaladari de la furnizori in legatura cu facturile neachitate la timp.

Sarcina principala este de a ajunge la utilizatorul final WebCycles:
- sa solicite aprobarea / respingerea facturii (de obicei intarziata)
- sa inteleaga motivul pentru care WebCycle nu este procesat
- sa explice modul in care functioneaza instrumentul WebCycle si ce trebuie facut
- sa investigheze motivul pentru care factura a fost trimisa spre aprobare
- sa investigheze spre cine ar trebui sa fie redirectionata, daca este necesar

De asemenea, persoana ar trebui sa actioneze ca:
- punct de escaladare daca utilizatorul final nu executa sarcina
- punct de escaladare daca munca efectuata de agentii de rezervare nu a fost efectuata corect

Cerinte

? Cunostinte de limba franceza si engleza la nivel avansat - scris si vorbit
? Cunostinte de contabilitate - cel putin nivel de baza
? Cunostinte SAP - constituie avantaj
? Experienta in procesul P2P - constituie avantaj
? Capacitate de a lucra sub presiunea timpului
? Cunostinte bune de Excel
? Foarte bune abilitati de comunicare
? Aptitudini organizatorice

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se discuta la interviu