Click aici »

Accountant - Cod Ref ACC0407

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate, Management/Consultanta
Data introducerii
03-06-2008
Data actualizare
03-06-2008

Descrierea postului

- Intocmirea evidentei contabile pentru clientii repartizati;
- Intocmeste notele contabile lunare;
- Verifica soldul b?ncii din extrase cu cel din programul de contabilitate;
- Inregistreaza in contabilitatea incasarile-platile prin casa si banca, gestiune, mijloace fixe si obiecte de inventar, facturile emise catre clienti si cele primite de la furnizori;
- Intocmeste registrele ?i jurnalele legale (registrul jurnal, registrul inventar, jurnal vinzari, jurnal cumparari etc.);
- Intocmeste declaratiile lunare cerute de lege.

Cerinte

- Studii superioare economice finalizate sau in ultimii ani de studii;
- Experienta in domeniul financiar contabil minim 1 an;
- Cunostinte solide de contabilitate;
- Cunostinte operare PC;
- Cunostinte limba engleza;
- Persoana foarte responsabila si flexibila;
- Capacitate de adaptare rapida.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere;
- Laptop;
- Telefon mobil.