Click aici »

Account Manager/Colaborator

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Brasov, Bucuresti, Buzau, Covasna, Sibiu Brasov Bucuresti Buzau Covasna Sibiu
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
30-04-2015
Data actualizare
30-04-2015
Confidential
expirat

Descrierea postului

In Calitate de Reprezentant Vanzari Directe B2B va trebui sa asiguri vanzarea produselor si serviciilor oferite de Telekom Romania exclusiv catre persoane juridice.

Principalele tale responsabilitati constau in:
- Identificarea de noi oportunitati de dezvoltare a vanzarilor prin prospectarea continua a pietei;
- Planificarea si efectuarea vizitelor la clienti (persoane juridice) precum si raportarea rezultatelor catre superiorul direct;
- Prezentarea ofertei companiei, propunerea de solutii in conformitate cu nevoile specifice ale clientului, negocierea si incheierea contractelor;
- Urmarirea derularii contractelor si post vanzare;
- Culegerea de informatii din piata referitoare la perceptia clientilor/potentialilor clienti fata de produsele din portofoliu si cu privire la activitatea concurentei;
- Intocmirea si actualizarea evidentei clientilor in mod organizat;
- Raportarea in scris saptamanal sau ori de cate ori este solicitat, asupra activitatii sale;
- Realizarea targetului de vanzari alocat lunar;
- Marirea numarului de clienti noi.

Cerinte

Daca doresti sa devii colegul/colega noastra, este esential sa ai:
- Experienta profesionala - minim 6 luni experienta in vanzari B2B sau in domenii conexe - conditie OBLIGATORIE;
- Seriozitate, consecventa, tenacitate, foarte bune abilitati de comunicare;
- Capacitate de asimilare rapida a informatiilor;
- Aspect profesional business;
- Studii superioare;
- Carnet de conducere: categoria B - conditie OBLIGATORIE
- Disponibilitate de deplasare in zona alocata (de preferat masina proprie in primele 3 luni);
- Cunostinte PC: Pachet Office, MS Outlook;
-De preferat detinator PFA / SRL

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Procent consistent din realizari
- Autoturism de serviciu (dupa primele 3 luni), telefon mobil, laptop
- Training de specialitate
- Mediu de lucru placut in cadrul unui colectiv tanar.