Click aici »

Tehnician service utilaje de constructii

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, Inginerie, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
04-06-2015
Data actualizare
16-11-2017

Descrierea postului

- Efectueaza, la locatia utilajului, activitati de reparare, revizie si intretinere a utilajelor si echipamentelor din toata gama (din punct de vedere mecanic, hidraulic si electric)
- Pune diagnosticul de stare tehnica a masinii si realizeaza analize de anomalii
- Identifica piesele de schimb necesare interventiilor
- Realizeaza puneri in functiune si expertizari atat ale utilajelor noi, cat si ale celor second-hand (de ocazie)
- Intocmeste documentatia si raportarile necesare.

Cerinte

- Studii medii tehnice (electromecanica, mecanica agricola, mecanica industriala)
- Bune cunostinte de mecanica, electricitate/ electronica, hidraulica
- Experienta de minim 2 ani in reparatia de utilaje de constructii, industriale sau agricole sau in domenii conexe
- Cunostinte operare PC (Word, Excel; sisteme de gestiune informatica a datelor)
- Cunostinte bune de limba engleza in domeniul tehnic
- Permis de conducere categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial atractiv: 500-1500 euro, in functie de cunostinte si experienta
- Cadru de lucru dinamic si profesionist
- Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu
- Autoturism de serviciu
- Telefon de serviciu

Trimite CV