Click aici »

Specialist de Online Marketing si Programator Web

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea
Domeniile ofertei
Marketing, IT Software
Data introducerii
08-11-2017
Data actualizare
08-11-2017

IPB Agro Srl

» 1 job nou de la aceeasi firma

Trimite CV

Descrierea postului

Planificarea, implementarea si monitorizarea campaniilor de marketing online;
Comunicarea online pe retele de socializare, email si sms
Cautarea noilor strategii de promovare online
Promovarea continua a activitatii firmei pe diferite canale de comunicare precum Facebook, Youtube si cautarea noilor canale de comunicare
Optimizarea campaniilor si anunturilor de publicitate pentru a avea anunturi foarte relevante pentru cuvinte cheie si costuri-per-click cat mai reduse
Crearea si adaugarea anunturilor pe diferite portale
Dezvoltarea si gestionarea paginilor web(magazinelor online)
Crearea landing-page - urilor pentru campaniile de publicitate
Asigurarea functionarii bune a conturilor de email al companiei
Gestionarea bazelor de date de email-uri si sms-uri si pregatirea lor pentru campanii de publicitate

Cerinte

Experienta in planificarea, implementarea si coordonarea strategiilor de online marketing
Cunosterea strategiilor de vanzare online
Cunostinte foarte bune in defasurarea campaniilor de marketing online: Google Adwords, Facebook
Cunostinte de baza de SEO(optimizare pentru motoare de cautare Google, Youtube)
Cunostinte de email si sms marketing (si din punct de vedere tehnic)
Cunoasterea platformei Mailchimp, platforma de trimitere emailuri
Experienta in gestionarea magazinelor online pe platforma WordPress Woocommerce
Cunosterea limbajelor de programare web precum HTML, CSS, PHP, MySQL
Experienta in crearea paginilor web responsive
Cunostinte de baza de cPanel pentru gazduirea site-uririlor si a conturilor de email-uri

Oferta (bonusuri, beneficii)

Trimite CV