Click aici »

Sales Account Manager

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
Vanzari, Marketing
Data introducerii
08-11-2018
Data actualizare
08-11-2018

Descrierea postului

Scurta descriere

Project Management Portfolio Consulting cauta in vederea angajarii proaspeti absolventi ai facultatilor de stiinte economice (specializari economia comertului si serviciilor, marketing, management) care au abilitati in promovarea si vanzarea de produse si servicii pentru activitatile de pre-sales si sales ale companiei.

Pozitia este dedicata tinerilor absolventi care nu au mai avut alt loc de munca. Oferim training necesar pentru initierea in specificul suitei de aplicatii dedicate si servicii.

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un email cu CV-ul atasat la adresele de email office@pmpconsulting.ro; dan.cotoranu@pmpconsulting.ro; sergiu.buzdugan@pmpconsulting.ro in care sa specifice numarul (JD-0034) si titlul : Sales Account Manager. CV-ul trebuie sa contina detalierea lucrarilor si proiectelor semestriale si de diploma. Se poate aplica si direct pe site.

Cerinte

Responsabilitati

- Gestiunea portofoliului de clienti existenti
- Prospectarea potentialilor clienti pentru livrarea de servicii si produse software specializate
- Contactarea potentialilor clienti si prezentarea oportunitatilor de colaborare
- Stabilirea intalnirilor cu potentialii clienti si a echipei interne
- Pregatirea materialelor pentru prezentarea produselor si serviciilor
- Organizarea si participarea la intalnirile de prezentare a oportunitatilor clientilor
- Pregatirea ofertelor tehnice si comerciale impreuna cu departamentul tehnic
- Prezentarea si negocierea ofertelor cu potentialii clienti
- Initierea, urmarirea si inchiderea comenzilor si contractelor de produse si servicii
- Urmarirea derularii contractelor si mentinerea relatiei cu clientul

Cerinte

- Absolventi ai facultatilor de stiinte economice (specializari economia comertului si serviciilor, marketing, management)
- Persoana sociabila si capabila a initia si intretine conversatii
- Limba engleza la nivel conversational pentru initierea si intretinerea discutiilor cu potentialii clienti
- Persoana organizata, pro activa si entuziasta
- Cunostinte strategii de marketing si vanzari
- Cunostinte tehnici comerciale si promotionale;
- Comunicare si negociere in afaceri
- Aptitudini de analiza si asimilare tehnologii noi
- Cunostinte de Managementul companiilor, Managementul calitatii si Project management (constituie avantaj)
- Cautam doar persoane care nu au mai avut alt loc de munca

Oferta (bonusuri, beneficii)

Trimite CV