Click aici »

Responsabil parc auto

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceeala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti
Domeniile ofertei
Transport/Distributie
Data introducerii
16-01-2013
Data actualizare
19-02-2014

Descrierea postului

Experienta in exploatarea parcului auto si a coordonarii transporturilor
Perseverenta; seriozitate
Permis de conducere cat B
Cunostinte operare PC

Cerinte

Coordoneaza activitatea responsabililor de parc auto si mentenanta
- Gestionarea eficienta sub aspect tehnic si functional a parcului de masini al firmei si asigurarea disponibilitatii si a bunei functionari a fiecarei masini din parcul auto.
- Planifica, organizeaza si urmareste executarea reparatiilor la autovehiculele din parcul auto al societatii si echipamente GPS, introducerea in timp util a acestora in reparatie.
- Tine legatura permanenta cu service-urile privind executarea la timp si in volum complet a reviziilor, schimburilor de ulei si reparatiilor ocazionale si neprevazute; confirma prin semnatura pe facturile si devizele emis de service.
- Verifica si avizeaza pentru plata a facturilor de achizitie si prestari servicii care privesc interventiile tehnice efectuate la autovehiculele din parcul auto al societatii.
- Normarea tuturor pieselor de masina consumabile precum si cele cu norma de durata (anvelope, acumulatori, prelate, scule din loturile de bord, etc.)
- Gestiunea bazei de date informatice referitoare la verificarile tehnice, reparatii, asigurari, taxe specifice exploatarii autovehiculelor.
- Intocmirea evidentelor si situatiilor lunare referitoare la acestea. Actualizeaza baza de date privind executarea reviziilor, schimburile de ulei, inlocuiri piese vulnerabile in timp (placute frana, turbo, electromotor, alternator, curele, etc.) in baza documentelor de reparatii: devize, facturi, constatari tehnice, etc.
- Monitorizarea cheltuielilor cu reparatiile si combustibilul, intocmirea situatiilor lunare, inclusiv pe GPS.
- Asigurarea respectarii reglementarilor in vigoare privind transportul rutier.