Click aici »

Reprezentant zonal - implanturi stomatologice

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari, Sanatate
Data introducerii
12-01-2018
Data actualizare
12-01-2018
Confidential
expirat

Descrierea postului

Reprezentant zonal promovare si distributie implanturi dentare

Numai pentru persoane de specialitate!!!!

- Reprezentarea companiei in relatia cu clientii si potentialii clienti din zona alocata, asigurand schimbul informational si atingerea obiectivelor de vanzari;
- Distribuie si preia comenzile de produse stomatologice catre cabinetele medicale.
- Promoveaza produsele stomatologice din portofoliu periodic catre clientii deja formati si face vizite la potentialii noi clienti.
- Atrage in permanenta clientela noua si prezinta superiorului direct raport saptamanal de vanzari
- Incheie contracte de vanzare cumparare cu clientii alocati.
- Participa la prezentari, expozitii, conferinte, simpozioane;
- Urmareste respectarea conditiilor comerciale cu clientii, agreate conform contractelor in derulare;
- Analizeaza si monitorizeaza concurenta;

Cerinte

- Experienta in domeniul IMPLANTURILOR sau/si TEHNICA DENTARA constituie cerinta obligatorie;
- Persoana dinamica, responsabila, organizata, cu abilitati de comunicare, orientata catre client si catre satisfacerea exigentelor acestuia;
- Minim studii medii;
- Excelente abilitati de comunicare / negociere;
- Initiativa;
- Creativitate;
- Carnet auto categoria B si disponibilitate de deplasare.