Click aici »

Reprezentant vanzari zonal

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
04-02-2018
Data actualizare
04-02-2018

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 1 intrebari.
Candidatii trebuie sa aiba experienta in unul din domeniile: Comert, Constructii/Imobiliare, Marketing
Nivel minim de studii: Studii postliceale

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Prospectarea pietei
Colectare de informatii legate de piata
Intocmirea de rapoarte specifice activitatii
Negociere cu clientii
Mentinerea relatiei cu clientii (vizite, participare la targuri etc.)
Promovarea produselor noi ale companiei, ofertelor speciale etc.
Efectueaza periodic vizite in magazine si la distribuitori in vederea obtinerii de feedback in urma aplicarii procedurilor.
Urmareste permanent activitatea concurentei in zona acoperita.
Realizeaza si transmite periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre Directorul National de Vanzari.
Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit in zona.

Cerinte

Raspunde de realizarea planului de vanzari in zona acoperita.
Raspunde de buna desfasurare a procesului de vanzare la nivelul zonei coordonate.
Raspunde de calitatea raportarilor periodice pe care le trimite Directorului General de Vanzari privind activitatea in zona acoperita.
Raspunde de respectarea legislatiei comerciale.
Se preocupa in permanenta de cresterea gradului propriu de profesionalism si asigura un standard ridicat de profesionalism in realizarea activitatilor departamentului.
Cunostinte la nivel profesionist privind tendintele in domeniul vanzarilor la nivel national si / sau international pentru produsele / serviciile firmei;
Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;