Click aici »

Reprezentant vanzari - Sisteme de etichetare

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
19-11-2015
Data actualizare
11-06-2018

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 1 intrebari.
Candidatii trebuie sa aiba minimum 1 an experienta in unul din domeniile: IT Hardware, Telecomunicatii, Vanzari
Nivel minim de studii: Facultate (in curs)
Acest anunt este adresat barbatilor
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

- Identifica si valorifica potentialul de piata;
- Primeste cereri de oferta de la clienti;
- Realizeaza si transmite oferte generale si pe produs partenerilor;
- Calatoreste unde si cand este nevoie pana la 50% din timp;
- Castiga permanent clienti noi si consolideaza relatiile cu acestia;
- Ofera consultanta permanent partenerilor companiei;
- Urmareste derularea ofertelor si comenzilor catre clienti;
- Ofera partenerilor suport de marketing cand este nevoie;
- Livreaza comenzile la client cand este nevoie;
- Realizeaza centralizatoare sau rapoarte solicitate de manager;
- Verifica sesizarile clientilor si propune solutii si masuri pentru rezolvare;
- Raspunde de incasarea contravalorii marfurilor livrate catre clientii sai;
- Urmareste concurenta si strange informatii din piata;
- Intocmeste zilnic raport de activitate;
- Cunoaste si respecta regulementul si procedurile din companie;
- Raporteaza zilnic Directorului de Vanzari.

Cerinte

- Experienta de minim 3 luni in vanzari, call center, relatii cu clientii;
- Limba engleza constituie un avantaj;
- Cunostinte solide de MS OFFICE: excel, word si power point;
- Abilitate in a-si seta prioritatile;
- Orientat spre respectarea termenelor impuse de catre directorul vanzari;
- Persoana dinamica, entuziasta;
- Spirit de echipa;
- Rezistenta la stress;
- Abilitati de comunicare si de prezentare;
- Gandire analitica;
- Cursurile de specialitate constituie un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial atractiv: comision, bonusuri, concursuri;
- Training specializat;
- Telefon mobil;
- Posibilitati de promovare;
- Masina de serviciu in functie de realizari;
- Teambuildinguri in strainatate;
- Geci, tricouri, bluze tip polar de buna calitate.