Click aici »

Reprezentant comercial

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
Marketing, Vanzari
Data introducerii
02-02-2018
Data actualizare
02-02-2018

Descrierea postului

Compania NEXIA CONSULTING din Oradea, furnizor de servicii, solutii si produse in domeniul IT si al telecomunicatiilor, doreste sa-si largeasca echipa de profesionisti cu un Reprezentant Comercial.

Responsabilitati:
- Prospectarea pietei in scopul largirii portofoliului de clienti
- Mentinerea relatiei comerciale cu clientii actuali
- Oferirea de consultanta clientilor potentiali si actuali in scopul furnizarii celei mai bune solutii tehnice
- Prospectarea domeniului de achizitii publice (SEAP)
- Negocierea si semnarea contractelor de vanzare de servicii/echipamente
- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu furnizorii de echipamente si negocierea pretului de achizitie
- Colaborarea cu departamentele responsabile in vederea implementarii si  finalizarii la termenele stabilite a proiectelor in desfasurare
- Promovarea produselor si serviciilor furnizate de societate

Cerinte

Cerinte:
- Studii superioare in domeniul tehnic / economic, constituie avantaj
- Experienta in vanzari, constituie avantaj
- Abilitati de coordonare a unui  proiect in derulare
- Adaptabilitate si deschidere la noutatile din domeniul IT
- Foarte bune abilitati de interactiune si dezvoltare a relatiilor profesionale
- Persoana dinamica, orientata catre rezultat si cu mare atentie la detalii
- Permis de conducere cat. B

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se ofera:
- Pachet salarial in functie de performantele profesionale
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala alaturi de echipa de profesionisti Nexia

Trimite CV