Click aici »

Receptioner

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceeala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara
Domeniile ofertei
Turism/Hoteluri
Data introducerii
19-12-2013
Data actualizare
19-12-2013
Confidential
expirat

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba experienta in unul din domeniile: Comert, Elevi/Studenti, Non-profit/Voluntariat, Publicitate/PR, Restaurant, Resurse umane, Servicii infrumusetare, Secretariat/Administrativ, Serviciu clienti, Traduceri, Turism/Hoteluri, Vanzari
Nivel minim de studii: Facultate (in curs)
Acest anunt este adresat femeilor
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Preluarea ?i nregistrarea rezerv?rilor de la clien?i, primirea ?i cazarea acestora, ntocmirea actelor, ct ?i solu?ionarea eficient? a solicit?rilor nregistrate,
repartizarea camerelor n func?ie de cerin?ele ?i solicit?rile clien?ilor; ntmpinarea oaspe?ilor; acordarea de sfaturi ?i informarea clien?ilor; rezolvarea plngerilor ?i solicit?rilor oaspe?ilor; ndeplinirea anumitor servicii speciale, cum sunt apeluri telefonice pentru trezirea oaspe?ilor, transmiterea de mesaje etc.; organizarea ?i folosirea eficient? a spa?iilor din hotel; contactarea b?ncilor, birourilor de schimb valutar, n vederea accept?rii monedei str?ine ?i a cardurilor de credit.

Cerinte

seriozitate, aptitudini de lucru in echipa, studiile superioare reprezinta avantaj, cunoastinte avansate de limba englea ( scris, citit, vorbit), cunoasterea unei alte limbi straine reprezinta avantaj, cunostinte bune de operare PC, CURS RECEPTIONER reprezinta avantaj,