Click aici »

Ofiter monitorizare executare silita

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti
Data introducerii
07-03-2018
Data actualizare
07-03-2018

Descrierea postului

Vei gestiona portofoliul de clienti alocat din punct de vedere al recuperarii creantelor;
Vei monitoriza si gestiona portofoliul de credite neperformante ale persoanelor fizice si juridice aflate in procedura de executare silita sau insolventa;
Vei propune planuri de actiune pentru portofoliul alocat si vei oferi suport pentru implementarea acestora;
Vei mentine relatia cu executorii judecatoresti, administratorii judiciari, lichidatorii si firmele de avocatura;
Vei face deplasari la sediile executorilor judecatoresti in vederea verificarii si semnalarii erorilor survenite in actele de executare silita (publicatii de vanzare, procese verbale de distributie etc.) si vei intocmi un raport cu privire la stadiul dosarelor de executare silita;
Vei propune masuri si actiuni pentru a creste eficienta activitatii de executare silita si recuperare in cadrul departamentului.

Cerinte

Ai experienta in domeniul monitorizarii executarii silite (in cadrul unui Birou Judecatoresc/Agentii de recuperare creante) - 1 an;
Esti absolvent de studii superioare;
Esti atent la detalii;
Ai abilitati de organizare si planificare;
Esti orientat catre rezultat;
Ai abilitati bune de comunicare;
Cunosti limba engleza la un nivel mediu;
Ai cunostinte Microsoft Office - nivel mediu;
Esti dispus la deplasari in tara.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv;
Bonus in functie de performanta;
Posibilitati de dezvoltare profesionala;
7 Card
Bookster