Click aici »

Junior Support Specialist and Developer Oracle Primavera P6

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
Management/Consultanta, IT Software, Industrie
Data introducerii
07-11-2018
Data actualizare
07-11-2018

Descrierea postului

Scurta descriere

Project Management Portfolio Consulting cauta in vederea angajarii proaspeti absolventi ai facultatilor tehnice, specializari calculatoare, automatizari, informatica industriala, care au cunostinte si aptitudini in dezvoltarea de aplicatii si suport tehnic.

Domeniul de aplicabilitate este suita de aplicatii Oracle Primavera si integrarea acestora cu sisteme informatice dedicate managementului proceselor de business ale companiilor (ERP, SAP, Document Controlling, Contabilitate, etc.).

Pozitia este dedicata tinerilor absolventi care nu au mai avut alt loc de munca. Oferim training necesar pentru initierea in specificul suitei de aplicatii dedicate dezvoltarii si suportului tehnic.

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un email cu CV-ul atasat la adresele de email din subsolul paginii in care sa specifice numarul (JD-0033) si titlul Oracle Primavera P6 Junior Support Specialist / Developper CV-ul trebuie sa contina detalierea lucrarilor si proiectelor semestriale si de diploma. Se poate aplica si direct pe sait.

Cerinte

Responsabilitati

- Dezvoltarea de aplicatii conform specificatiilor tehnice
- Modificarea si adaptarea aplicatiilor dezvoltate
- Suportul tehnic si depanarea erorilor in exploatarea aplicatiilor dezvoltate
- Dezvoltarea interfetelor de sincronizare intre aplicatiile dedicate si aplicatiile dezvoltate conform specificatiilor tehnice
- Modificarea si adaptarea interfetelor
- Suportul tehnic si depanarea erorilor  in exploatarea interfetelor
- Suport tehnic suita aplicatii Primavera: instalare, configurare, depanare erori
- Cunoasterea aplicatiilor din suita Primavera si consultanta in utilizare
- Acumularea cunostintelor conform programului de dezvoltare personala

Cerinte

- Absolventi ai facultatilor tehnice, specializarile calculatoare, automatizari, informatica industriala
- Cunostinte si aptitudini in dezvoltarea de aplicatii si suport tehnic
- Cunostinte principiale sisteme de operare (Microsoft Windows, Microsoft Server, Linux)
- Cunostinte sisteme de gestiune a bazelor de date (Microsoft SQL Server, Oracle Database Server)
- Cunostinte solide programare orientata pe obiecte (.NET, JAVA, Visual Basic)
- Aptitudini de analiza si asimilare tehnologii
- Cunostinte dezvoltare aplicatii WEB constituie avantaj
- Cunostinte solutii virtualizare constituie avantaj
- Persoane organizate, pro active si entuziaste
- Cautam doar persoane fara experienta in munca

Oferta (bonusuri, beneficii)

Trimite CV