Click aici »

Inginer ofertare constructii

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Inginerie, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
08-06-2018
Data actualizare
08-06-2018

Descrierea postului

RESPONSABILITATI

- asigura intocmirea ofertelor tehnice, pe specialitati;
- isi insuseste documentatia de ofertare, stabileste materialele principale, echipamentele necesare si modul de executie;
- stabileste furnizorii de materiale, echipamente si servicii, corelat cu departamentul de achizitii;
- intocmeste cererile de oferta pentru materiale, furnizori de materiale, echipamente si servicii;
- realizeaza analiza comparativa a ofertelor primite;
- stabileste solutii alternative, cand este cazul corelat cu responsabilul de proiect;
- intocmeste oferta pe categorii de lucrari in functie de ofertele primite;
- stabileste graficul de executie pentru lucrarile ofertate;
- stabileste metoda de lucru,  corelat cu responsabilul de proiect;
- pastreaza arhiva de lucru a ofertelor;
- elaboreaza raportul de evaluare a intocmirii ofertei, cu specificarea furnizorilor de echipamente/materiale/ manopera alesi pentru intocmirea ofertei.

Cerinte

- Experienta minim 3 ani
- Cunostinte : PC - MS Office, AutoCad, program deviz profesional de preferat Intersoft
- Limba engleza - nivel mediu

Oferta (bonusuri, beneficii)

Trimite CV