Click aici »

Inginer de mediu

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Management/Consultanta, Inginerie
Data introducerii
13-09-2019
Data actualizare
13-09-2019

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 1 an experienta in unul din domeniile: Inginerie, Management/Consultanta, Productie
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

- Asigurarea de consultanta si asistenta tehnica de specialitate in domeniul ingineriei si protectiei mediului.
- Elaborare documentatii tehnice si studii de mediu pentru obtinerea avizelor, acordurilor, autorizatiilor /autorizatiilor integrate de mediu.
- Identificarea problemelor si necesitatilor pentru conformarea la prevederile legislatiei de mediu in vigoare.
- Asistenta tehnica in managementul ambalajelor introduse pe piata de catre producatori/importatori.
- Identificarea obligatiilor de plata si intocmirea lunara a declaratiei pentru administratia Fondului pentru Mediu.
- Identificarea, incadrarea si codificarea ambalajelor si deseurilor generate din activitatea proprie.
- Elaborarea si mentinerea evidentei lunare privind gestiunea deseurilor.
- Intocmirea si transmiterea raportarilor catre autoritatile competente (raportari, formulare, etc,).
- Instruiri si traininguri privind managementul ambalajelor si deseurilor de ambalaje.
- Managementul ambalajelor si deseurilor (consultanta si asistenta tehnica de specialitate, raportari, formulare, documente, etc.).
- Managementul chimicalelor.
- Trasabilitate deseuri de ambalaje.
- Audit de conformitate, audit deseuri.

Cerinte

Candidatul va avea, experienta in domeniul ingineriei  mediului/ ingineriei chimice/ managementul ambalajelor si deseurilor, astfel incat sa detina capacitatea de a intelege numeroase tehnologii/procese/fluxuri tehnologice/chimice specifice intr-o fabrica/platforma/incinta industriala.
Canidatul va avea aptitudini diverse:
- Perseverenta, seriozitate, punctualitate.
- Atitudine proactiva si gandire pozitiva.
- Experienta in coordonarea echipei este un plus.
- Implicare, spontaneitate si orientare spre rezultate.
- Domiciliul in Bucuresti, cu disponibilitate pentru deplasari in tara.
- Permis categoria B.
- Un nivel ridicat de rezistenta si putere de concentrare in conditii de stres.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Asigurare medicala privata, bonusuri in functie de performante.