Inginer coordonator proiecte (disponibil deplasari in afara tarii)

Liceu, Scoala postliceala, Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Industrie, Productie
Data introducerii
17-11-2020
Data actualizare
17-11-2020

Descrierea postului

- Se deplaseaza impreuna cu echipa de service (mecanici si electricieni de intretinere) la sediile clientilor (de obicei in afara tarii) si coordoneaza proiectele de asamblare/ demontare/ relocare utilaje de producere carton ondulat.
- Asigura transformarea efectiva si la timp a resurselor proiectului in activitati si produse concrete care vor duce la atingerea rezultatelor scontate;
- Este responsabil pentru managementul zilnic al proiectului - organizational si conceptual;
- Asigura un circuit informational adecvat, discutii si feedback;
- Actioneaza ca si conducator al echipei si supervizeaza activitatea personalului proiectului;
- Intocmeste planuri detaliate de lucru si monitorizeaza respectarea implementarii acestora;
- Asigura executarea la timp a activitatilor;
- Organizeaza si coordoneaza procurarea de bunuri si servicii in cadrul proiectului;
- Intocmeste toate rapoartele necesare;
- Faciliteaza si participa la identificarea si selectarea personalului ce va fi implicat in proiect;
- Formuleaza specificatiile pentru echipamentele, bunurile ce urmeaza a fi achizitionate in cadrul proiectului;
- Participa la diferite sedinte si la toate evenimentele proiectului, asigurand pregatirea adecvata a acestora.

Cerinte

Avem nevoie de persoane cu pregatire tehnica (ingineri mecanici, spre exemplu) care sa se deplaseze cu echipa de service si sa coordoneze proiectele de la locatiile clientilor.

Ce cautam?
- Studii in domeniul tehnic;
- Disponibilitate la deplasari - proiectele trebuie supervizate tot timpul, la fata locului;
- Abilitati de organizare, planificare si leadership;
- Cultura generala tehnica;
- Capacitate de analiza - odata trasate obiectivele, sa le poata urmari si indeplini cu eficienta;
- Meticulos, bun organizator, bun planificator;
- Capacitate de a sintetiza o imagine de ansamblu;
- Abilitati de comunicare si relationare eficienta - va comunica mult cu echipa din subordine;
- Cunostinte MS Office;
- Limba engleza minim nivel mediu;
- Permis de conducere cat. B (preferabil)

Oferta (bonusuri, beneficii)

Ce oferim:
Pachet salarial atractiv;
Contract de munca pe durata nedeterminata;
Posibilitatea de dezvoltare profesionala si personala in cadrul companiei;
O echipa tanara si in continua crestere.

Trimite CV