Click aici »

Farmacist, asistent farmacie Medgidia

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Medgidia
Domeniile ofertei
Farmacii
Data introducerii
20-11-2013
Data actualizare
20-11-2013
Confidential
expirat

Descrierea postului

Supravegheaza eliberarea medicamentelor si calitatea actului farmaceutic efectuate de catre Farmacisti si Asistenti pentru a mentine un standard profesional ridicat;

- Coordoneaza activitatea operationala a personalului din farmacie pentru a asigura continuitatea si calitatea actului farmaceutic;

- Asigura aprovizionarea farmaciei cu medicamente si produse non-pharma pentru a putea raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a atinge obiectivele stabilite de companie;

- Gestioneaza stocurile de produse pentru a evita lipsa medicamentelor, suprastocurile, pentru a reduce termenele de valabilitate (BBD) critice si expiratele.

Cerinte

Absolvent al Facultatii de Farmacie;

- Certificat vizat de Colegiului Farmacistilor;

- Experienta minim 1-2 ani;

- Cunostinte de operare PC, minim pachetul Microsoft Office;

- Bune abilitati de comunicare;

- Capacitate de analiza si sinteza;

- Responsabilitate si spirit organizatoric.