Click aici »

Contabil Bucuresti

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
07-03-2018
Data actualizare
07-03-2018

Descrierea postului

- Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative, pentru toate operatiunile patrimoniale;
- Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;
- Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
- Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu legislatia in vigoare;
- Organizeaza si verifica documentele de inventariere anuala a patrimoniului;
- Supravegheaza arhivarea documentelor cu care lucreaza, conform atributiilor;
- Verifica modul in care se realizeaza reconcilierea evidentei AFP din fisa platitorului cu datele din  contabilitate si asista in cazul controalelor fiscale;
- Diverse activitati specific postului.

Cerinte

- Studii superioare cu specializare in domeniul financiar contabil;
- Experienta de minim 5 ani in domeniu;
- Bune cunostinte utilizare PC, Microsoft Office (excel);
- Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
- Persoana dornica sa invete, ordonata, atenta la detalii, cu capacitate dezvoltata de analiza si sinteza, capabila de prioritizarea activitatilor;
- Calitati personale: organizare, meticulozitate, concentrare, responsabilitate si abilitatea de a lucra in echipa;
- Capacitate de a furniza date prelucrate factorilor decizionali.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Posibilitatea de a lucra intr-o companie in continua dezvoltare;
- Pachet salarial atractiv.