Click aici »

Brand manager

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
750 EUR
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Management/Consultanta, Industrie, Vanzari
Data introducerii
04-07-2019
Data actualizare
12-09-2019

Descrierea postului

Cine esti
Esti energica, ambitioasa, autodidacta, cu deschidere catre nou si ai cunostinte PC-Office. Esti o persoana morala si cu etica excelenta de lucru.
Iti place sa lucrezi in echipa, esti o persoana organizata, cu gandire strategica, analitica si creativa. Ai permis de conducere categoria B, esti dispusa la deplasari ocazionale prin tara si esti oricand gata sa-ti sumeti manecile si sa treci la treaba.
Daca nu ti-e frica de provocari constante si iti place sa gasesti solutii creative, te asteptam in echipa noastra.

Cerinte

Ce vei face
- Propune obiectivele, strategia marcilor si programe operationale pe termen scurt si pe termen lung, de comun acord cu Managerul de Marketing;
- Anual elaboreaza, dezvolta si controleaza planul de activitate pentru marcile de care este responsabila;
- Initiaza, coordoneaza si analizeaza studii de piata pentru marcile din aria de responsabilitate;
- Analizeaza dezvoltarea brandurilor in contextul pietei si a unor noi oportunitati legate de produs, canale de distributie si consum;
- Urmareste activitatea concurentei si marcile acestora - pret, activitati de marketing, publicitate si strategie - in vederea asigurarii unei pozitii superioare pe piata a propriei marci.
- Identifica oportunitati pentru dezvoltarea si lansarea de noi produse;
- Propune, dezvolta si supune aprobarii lansarea de produse noi;
- Implementeaza lansari de produs in stransa colaborare cu departamentele implicate in dezvoltarea de produse noi;
- Propune planuri de comunicare in concordanta cu strategia companiei si a brandului;
- Monitorizeaza si raporteaza planul de promovare si organizare de evenimente stabilit pentru marcile desemnate;
- Propune si creeaza materiale de promovare pentru a influenta decizia de cumparare, a atrage si fideliza consumatorii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Ce iti oferim
Salariu atractiv + bonuri + cursuri + bonusuri + echipa faina.
Mai multe detalii despre companie pe Site, Google, LinkedIn, Facebook si Youtube.
Trimite-ne un CV actualizat (specificand postul pentru care ai aplicat) pe florin@lifeart.ro.

Trimite CV