Click aici »

Agent vanzari tamplarie pvc

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
06-02-2018
Data actualizare
06-02-2018

Descrierea postului

- Prospectarea pietei de profil din zona alocata, atat din perspectiva potentialilor clienti cat si din perspectiva concurentei;
- Identificarea clientilor noi, stabilirea de intalniri, reprezentarea companiei, prezentarea si realizarea ofertei in concordanta cu nevoile clientilor, incheierea de contracte respectand politica de vanzare a firmei;
- Urmarirea derularii contractelor si incasarea platilor conform conditiilor stabilite in contract;
- Implementarea si indeplinirea planului de vanzari pentru zona alocata;
- Cunoasterea foarte buna a produselor companiei;

Cerinte

- Experienta relevanta intr-o pozitie similara - vanzari in domeniul tehnic, de minimum 2 ani (Experienta in vanzari in domeniul tamplariei pvc, aluminiu sau domenii conexe reprezinta un avantaj);
- Cunoasterea pietei din industria de tamplarie PVC si Aluminiu;
- Studii profil tehnic - constituie un avantaj;
- Foarte bune abilitati de negociere, persuasiune;
- Abilitati de planificare, organizare, comunicare, lucru in echipa;
- Orientare catre client, catre rezultate si atitudine pozitiva;
- Cunostinte de Windows, Microsoft Word si Excel, Internet, cunoasterea aplicatiilor WinArhi, constituie un avantaj;
- Permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasare pe aria de responsabilitate;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Dezvoltarea unei cariere intr-o companie in continua dezvoltare;
- Pachet salarial motivant negociabil (salariu fix + comision+ masina de serviciu+ telefon + laptop);